O nas

Każdy z autorów tu piszących przeszedł własną, długą ścieżkę, zarówno życiową jak i tę zawodową. Każdy ma swoje doświadczenia i rzeczy które lubi lub też nie. Zrządzeniem losu w którymś momencie życia wszyscy się spotkali i odkryli, że dzielą razem wspólną pasję. I jest nią wino.

Tomasz_GruszkaKtoś był dyrektorem w dużej międzynarodowej firmie, ktoś prowadził badania naukowe lub wykonywał jeszcze inne zajęcia. Nadszedł jednak czas, że niezależnie od siebie każdy chciał zająć się tym, co sprawia mu większą przyjemność. A skoro los tak pokrętnie złączył nasze drogi, to być może należało stworzyć zespół. Dzisiaj na stałe przy tym projekcie uczestniczy już kilka osób.

I tak to się zaczęło. Niektórzy z nas radykalnie zmienili życie, zajmując się odtąd tylko winem, inni – wykonując dotychczasowe zawody, w sposób zorganizowany zaczęli realizować ową pasję. Tak narodziło się kilka przedsięwzięć: degustacje, szkolenia, blog o winie czy organizacja festiwalu wina (Noe Festiwal). Od niedawna także uruchomiona została firma zajmująca się sprzedażą wina.

arkadiusz-tarasinski_Noe-FestiwalTen blog nie ma jednak charakteru komercyjnego. Owszem, dla niektórych wino stało się także sposobem na życie. Ale w tym miejscu wszyscy dzielimy się tylko własnymi przemyśleniami i refleksjami. Czasem szerszymi niż wino, ale to dlatego, że jest ono – wino, wplecione w inne nasze przeżycia.

 

Za żadne publikowane tu teksty nie są pobierane wynagrodzenia. Nie ma również tekstów bądź opinii sponsorowanych, podobnie jak recenzji win. Wszystkie poddane ocenie wina to wybory bądź samych autorów, bądź przesłanych do nich zapytań. Zawsze jednak ocenianych bezpłatnie, choć to prawda – subiektywnie.

 

Bo wino to nasza pasja!

 

Podróżując po różnych winnicach zobaczyliśmy jak wiele trudu należy włożyć w stworzenie dobrego wina. Jak często jest to praca intuicyjna, czasami obarczona ryzykiem i za każdym razem po prostu ciężka. Dlatego autorzy pamiętając o tym, bardzo życzliwie podchodzą do oceny. Nie znajdziecie tu obraźliwych opisów mniej udanych win, a jedynie osobiste odczucia subiektywnych wrażeń.

Bo przy tym wszystkim należy pamiętać, że żaden gust nie podlega dyskusji!

Życząc wszystkim czytelnikom odrobiny relaksu, polecamy się Waszym toastom.

 

Autorzy

Dodaj komentarz